zielona partyzantka w Poznaniu

Wieczorem 2 maja, przy ulicy Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, odbyła się pierwsza w tym mieście, zorganizowana akcja z cyklu guerrilla gardening! W przeciągu godziny, rękami kilku osób, zostały uporządkowane oraz obsiane i obsadzone wszystkie kwietniki na przeciwko budynku Domu Technika oraz pobliskiego pubu. Do zazielenienia kwietników wykorzystano takie rośliny jak: berberys Thunberga, koperek, krzewuszka cudowna, ligustr pospolity, kilka gatunków sałat, słonecznik, smagliczka nadmorska, oraz szczypiorek. W ten sposób został w Poznaniu uczczony ogólnoświatowy Dzień Słonecznika Sunflower Day.

Zgodnie z duchem zielonej partyzantki, ruchu społecznego, w ramach którego podobne akcje odbywają się na całym świecie, kolejnym etapem prac jest opieka nad wysianymi i posadzonymi roślinami. Lato w mieście potrafi być dla nich bardzo surowe, a największym problemem jest ich przesuszenie. W tym jednak wypadku wodę do podlewania nasion i młodych roślin zobowiązał się dostarczać pracownik Domu Technika, któremu działania grupy wyraźnie się spodobały i postanowił on spontanicznie włączyć się do akcji.

Pozytywna atmosfera panująca podczas spotkania zachęca do podjęcia podobnej inicjatywy już wkrótce. Tymczasem zapraszam do galerii zdjęć dokumentującej dotychczasowe wysiłki ekipy entuzjastów 🙂

7 thoughts on “zielona partyzantka w Poznaniu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s