kwiatowy billboard !!!

banrock_curb_agency_2011Jak na początek nowego roku przystało, mamy dziś bardzo przyjemny temat. Wszędobylskie reklamy, szczególnie te obecne w przestrzeni publicznej, są dla wielu z nas raczej męczące. Niekiedy można jednak natknąć się na projekty, które działają na nas wręcz przeciwnie…

Latem 2011 roku przy jednym z londyńskich centrów handlowych pojawił się nietypowy billboard. Składał się on z 800 roślin 14 różnych gatunków, dziko występujących w Wielkiej Brytanii!!! Przez kilka tygodni rośliny wyrastały więc ze ściany i zachwycały swoją urodą, bo posadzono je w porze ich kwitnienia – dziś reklamę można podziwiać na zdjęciach i filmach (zobacz tutaj).

widok na billboard w miejscu instalacji

widok na billboard w miejscu instalacji

Instalacja billboardu trwała 12 godzin. Rośliny w specjalnych pojemnikach zamontowano na ścianie, tworząc zgrabną kompozycję kolorystyczną. Następnie podłączono pompę nawadniającą, którą mogli uruchamiać mijający reklamę przechodnie. Gdy minęła pora kwitnienia, wszystkie rośliny zostały przeniesione w inne, mniej reprezentatywne miejsce, na zasłużoną emeryturę.

Reklama powstała w celu czysto marketingowym – miała budować pozytywny wizerunek pewnej australijskiej marki w Wielkiej Brytanii. Firma ta wykorzystała kwitnący billboard by poinformować wrażliwych na kwestie ekologii Brytyjczyków o tym, że wspiera finansowo organizacje ekologiczną. Dzięki niecodziennej formie billboardu promocja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Tego typu akcja musiała oczywiście znaleźć naśladowców…

to już chyba lekka przesada

to już chyba lekka przesada

roślinny billboard w Pittsburghu

roślinny billboard w Pittsburghu

Atakujące z każdej strony reklamy, nie zawsze szpecą, jak pokazują podane tu przykłady żyjących billboardów.

Pozdrawiam noworocznie 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s